Brīvbiļetes Rīgas skolēniem varētu izmaksāt vairākus miljonus latu

Brīvbiļetes skolēniem braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā "Rīgas satiksmei" varētu izmaksāt vairākus miljonus latu. Tas nozīmēs lielāku pašvaldības dotāciju pārvadātājam, kurš šogad prognozē13 miljonu zaudējumus.

Vēl pirmdien Rīgas mērs Nils Ušakovs intervijā Latvijas Radio ne ar vārdu neminēja par iespēju skolēniem ļaut braukt ar tramvajiem, trolejbusiem un autobusiem, nepērkot biļeti. Pārvadātāja budžetā šādas atlaides nav paredzēts. Arī pašvaldības sēdēs koalīcijas deputāti vienmēr izturējušies noraidoši pret opozīcijas priekšlikumiem dot braukšanas atlaides ģimenēm ar bērniem, nevis pensionāriem. Taču vakar domes vadības viedoklis pēkšņi mainījās. Vicemērs Andris Ameriks paziņoja, ka no 1.septembra sabiedriskais transports varētu būt bez maksas 1-9.klašu skolēniem un daudzbērnu ģimeņu bērniem, minot līdzību ar skolēnu izvadāšanu, ko nodrošina lauku pašvaldības. Ušakovs rosināja ar to neaprobežoties un atlaides piešķirt arī vidusskolēniem.

Patlaban sabiedriskajā transportā bez maksas var braukt skolēni no 1. līdz 4.klasei. Lai arī solījumi jau ir izskanējuši, cik atlaides pilsētai izmaksās, "Rīgas satiksme" tās vēl nav aplēsusi, stāsta pārvadātāja pārstāvis Viktors Zaķis.

Vakar pašvaldībā žurnālistiem nosauktais viens miljons latu būtu "Rīgas satiksmes" negūtā peļņa, ja atlaides no rudens piešķirtu visiem pamatskolēniem. Taču papildu zaudējumi rastos, ja brīvbiļetes būtu vēl arī 10.-12.klašu skolēniem. Turklāt nākamgad summa būtu daudzkārt lielāka, jo ienākumi izpaliktu visa gada garumā. Iztrūkums būs jāsedz no pilsētas budžeta. Jau tagad pārvadātājam ir 13 miljonu latu deficīts, kurš būs jānosedz.

Naudu dotācijai Rīgas dome pieprasa arī no citām pašvaldībām par Pierīgas maršrutu apkalpošanu, ja reiz valsts savu dotāciju "Rīgas satiksmei" šogad par vairākiem miljoniem samazinājusi.

Opozīcija uzskata, ka papildu naudu var atrast "Rīgas satiksmes" iekšienē. Deputāts Olafs Pulks stāsta, ka opozīcija gatava atlaides skolēniem atbalstīt, jo par tām sen iestājusies.

Šogad no domes maka "Rīgas satiksmei" jau ir iedoti 52 miljoni latu, kas ir lielākā daļa no visiem ieņēmumiem.

Matīss Arnicāns Atskaņot Real Audio Atskaņot Mp3 Audio Atskaņot Windows Media Audio    2:57 | 2012.03.08.

Ziņojiet mums : zinas@latvijasradio.lv, tālr.: 67206727


Lapu izgatavojis WebMeistars.
Pēdējās izmaiņas 2012.03.09. © 1997.-2012. Latvijas Radio. Visas tiesības rezervētas.